Як захиститися від грипу та застуди в офісі

Осінні холоди часто приносять простудні та вірусні захворювання. Скупчення здорових і хворих людей в тісноті громадського транспорту або робочого простору сприяє швидкому поширенню вірусів грипу. Тому завжди актуальні способи того, як захистити себе від грипу та застуди на роботі серед колег і відвідувачів, котрі кашляють та чхають.

Звичайна застуда і грип відрізняються способами зараження. Для простудного кашлю досить побути на протязі або замерзнути по дорозі на роботу, одягнувшись не по погоді.

 
Как защититься от простуды и гриппа в офисе

Грип — вірусне захворювання, яким можна заразитися тільки від хворої людини. Найдрібніші мікроорганізми розлітаються при кашлі, чханні з крапельками слини на відстань до 2 метрів. Віруси осідають на навколишні предмети й переносяться руками людей, які контактують між собою.

Потенційні переносники вірусів

За небезпекою поширення інфекції експерти ставлять руки людини на перше місце. Хворий торкається пальцями до обличчя, а потім переносить віруси на предмети загального користування:

 • ручки дверей, шаф, холодильника, мікрохвильової печі;
 • офісне приладдя — олівці, ручки, папір, клавіатуру комп’ютера;
 • електроприлади — чайники, кавоварки;
 • трубки стаціонарних телефонів;
 • вимикачі світла, вилки;
 • робочі меблі.

Основний профілактичний метод того, як захистити себе від ГРВІ — протирати антибактеріальними серветками руки й предмети спільного використання якомога частіше. Не варто вітати хворого колегу рукостисканням. Не бажано наближатися до нього на відстань менше ніж 2 метри.

Чи допомагає вакцинація?

Вірус грипу підрозділяється на 3 види:

 • A – джерело епідемій, оскільки він постійно видозмінюється. Часто виникають ускладнення у формі бронхітів, пневмонії, серцево-судинних уражень. Іноді зараження закінчується летально.
 • B – змінюється не дуже активно.
 • C – відрізняється стабільністю. Люди після одужання отримують довічний імунітет.

Зробити щеплення проти всіх штамів захворювання неможливо, зазвичай вживають запобіжних засобів проти 2-3 видів. Термін набутого імунітету – 6-12 місяців. Вакцинуватися в здоровому стані рекомендується щорічно, за 2-3 тижні до оголошення епідемії.

Кого захищає марлева пов’язка?

Помилковою є думка, що кілька шарів марлі можуть протистояти вірусам. Мікроорганізми з легкістю проникають крізь отвори тканини. Тому носіння пов’язки здоровою людиною, на думку більшості лікарів, абсолютно марно. Інша справа, коли аксесуар використовує вже хворий. Марлевий прошарок здатна затримати крапельки слини з високою концентрацією вірусу при розмові, чханні, кашлі. Міняти пов’язку рекомендується кожні 2 години. В іншому випадку намокла тканину сама стає джерелом зараження.

Як можна вберегтися від грипу та застуди народними засобами?

Вживання цибулі або часнику не вбиває вірус грипу. Засоби для підвищення імунітету, вітаміни, БАДи треба приймати до захворювання, як профілактичні заходи.

Рекомендується стежити за постійним зволоженням слизової оболонки носа, рота. Суха поверхня безперешкодно пропускає вірус в дихальні шляхи. Можна застосовувати сольовий розчин власного приготування, обприскуючи порожнину носа з пульверизатора. Горло бажано полоскати через кожні 1,5-2 години.

Приймаючи рішення, як уберегтися від застуди, бажано спиратися на думку лікаря.

Профілактичні заходи

Задушливе, сухе повітря в приміщенні — сприятливе середовище для розмноження хвороботворного вірусу. Тому серед рекомендацій про те, як захиститися від грипу та застуди в офісі, основними вимогами вважаються наступні:

 • підтримувати чистоту в приміщеннях, провітрювати кабінети,  мити підлогу;
 • підтримувати  температурний режим в кабінеті — 16-20 ° C;
 • усім колегам, що приходять на роботу з ознаками вірусних захворювань – наполегливо нагадати, що лікування має проходити удома!

З громадського транспорту стоїть надати перевагу поїздці в метро, де регулярно провітрюються всі вагони. Якщо офіс знаходиться недалеко від будинку, бажано добиратися до нього пішки.