Хто повинен проводити цільовий інструктаж з охорони праці при проведенні суботника?

“В один з ювілеїв суботника, на якому Ленін ніс дерев’яну колоду, по радіо звернулися до населення з проханням відгукнутися тим, хто ніс колоду разом з Іллічем. Відгукнулося більше шестисот осіб…”

Корисний (?) спадок Радянської епохи)).

Прийшла довгоочікувана весна, а з нею настає час суботників. Щорічно з квітня-травня влада міст та сіл починає закликати громадян до виходу на роботи з благоустрою території, приведення в порядок парків, дитячих майданчиків, тощо.
Усім зрозуміло, що роботи ці проводяться на безоплатній основі. Така особливість, вельми нехарактерна для капіталістичної епохи, проте викликана тим, що кілька поколінь радянських громадян звикли до участі в суботниках.

Відповідно до загальноприйнятої термінології, суботник – це свідома організована безкоштовна праця задля суспільства у вільний від роботи ча62с, у вихідні. Чесним буде визнати, що чим далі, тим більше вони зі статусу добровільного стали переходити в розряд добровільно-примусових заходів))).
Не забувають про цю традицію й наші роботодавці – з настанням весни славнозвісні суботники проходять також на багатьох підприємствах.

А чи потрібний інструктаж з охорони праці для працівників при проведенні суботника в робочий та позаробочий час, запитаєте нас Ви?

Так!  Цільовий інструктаж проводиться при виконанні разових робіт, а також при проведенні в організації масових заходів, до яких і відноситься суботник.
Хто повинен проводити цільовий інструктаж з охорони праці при проведенні суботника?

Цільовий інструктаж проводить керівник або особи, що відповідають за проведення суботника. Він включає в себе ознайомлення співробітників / учасників з вимогами охорони праці під час суботника, дотриманням порядку та інших організаційних вимог, спрямованих на збереження життя і здоров’я. Проведення інструктажу реєструється у відповідному журналі із зазначенням підпису працівника і підпису особи, яка інструктує, а також дати проведення інструктажу.

Ненудних та плідних Вам суботників,
Ваш НКЦ Профітех!