image_banner

Електробезпека (I-V групи допуску)

Навчання з електробезпеки

Навчально-консультаційний центр «Profiteh» пропонує пройти курси з електробезпеки (I-V групи допуску) фахівців.

Даний напрямок передбачає отримання технічних знань про принципи роботи електроустановок та іншого обладнання, небезпеки електричного струму при безпосередньому контакті зі струмоведучими елементами, освоєння запобіжних заходів під час роботи з електроустановками, а також практичних навичок допомоги постраждалим у разі непередбачених ситуацій на виробництві.

Такий напрям охорони праці, як електробезпека, є актуальним для кожного виробництва, незалежно від масштабу. У штаті обов’язково повинно бути як мінімум 2 людини, що мають посвідчення з електробезпеки з відповідною групою допуску. Тільки в такому випадку можливо на законних підставах призначити фахівця, який несе відповідальність за стан електромережі, а також його заступника.

При прийомі на роботу, пов’язану з електроустановками, обов’язковою умовою є наявність професійної освіти і конкретного досвіду роботи. В іншому випадку, працівники повинні бути спрямовані керівництвом компанії на навчання до спеціалізованого центру.

«Профітех» пропонує:

 • Курси з електробезпеки для керівників підприємств і підлеглих;
 • Підготовку та перепідготовку фахівців;
 • Різні програми та форми навчання – на ваш вибір;
 • Присвоєння групи допуску (I-V) з видачею відповідних документів;
 • Гарантію якості послуг, що надаються.

«Профітех» надає вам можливість навчити персонал своєї компанії, або пройти курси перепідготовки в індивідуальному порядку. При затвердженні графіка занять враховується ваш рівень зайнятості або порядок роботи компанії. Це означає, що пройти курси можливо без відриву від основної роботи. Пропозиції по навчанню актуальні і для тих, хто працює в Києві, і для співробітників компаній в інших містах країни. Розумна ціна, індивідуальний підхід до клієнта, а також можливість надавати дійсно якісні послуги на ринку професійної освіти – головні переваги НКЦ «Профітех»!

Ми гарантуємо гарантуємо  нашим клієнтам якісний результат з мінімальними витратами ресурсів і отримання посвідчення на 100%.

Оформіть заявку прямо зараз. Ми відповімо на всі питання і запропонуємо вигідну ціну!

Вам потрібна додаткова консультація? Повідомте нам про це: зателефонуйте або надішліть запитання електронною поштою.

Мета навчання

електробезпека

Метою курсів є формування у слухачів знань з електробезпеки, надання долікарської допомоги потерпілим в результаті ураження електричним струмом і правилам поведінки в аварійної ситуації з електротехнікою.

Недотримання елементарних вимог електробезпеки є основними причинами травмування та загибелі людей в результаті ураження електричним струмом – така об’єктивна статистика.

Це свідчить як про незадовільну якість навчання правилам електробезпеки самих працівників, так і про відсутність належної організації робіт, пов’язаних з обслуговуванням електроустановок.

Не допустити випадків нещасних випадків при роботі з електротехнікою і уникнути проблем як роботодавцю, так і посадовим особам, і самим працівникам допоможе лише дотримання існуючих норм і правил.

Але перш ніж ці норми і правила дотримуватися, необхідно їх знати, і розуміти, як їх виконувати.

ЮРИДИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ

 1. Закон про охорону праці (основний нормативно-правовий акт, який регулює всі питання охорони праці, в тому числі і електробезпека).
 2. Типове положення про порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці (документ, що визначає порядок і періодичність проходження того чи іншого навчання для різних категорій працівників).
 3. Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів (ПБЕЕС).
 4. Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС).

ХТО МАЄ ПРОХОДИТИ НАВЧАННЯ І ПЕРЕВІРКУ ЗНАННЬ З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ?

електробезпека

Навчання повинні проходити всі працівники, так чи інакше пов’язані з роботами в електроустановках. Необхідний рівень знань і компетенцій (група з електробезпеки) для певних категорій персоналу визначений в ПБЕЕС:

1) для отримання групи з електробезпеки 1, незалежно від посади і професії, необхідно пройти інструктаж з електробезпеки під час роботи в даній електроустановці з оформленням в журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктаж з електробезпеки на I групу має провадити особа, відповідальна за електрогосподарство, або, за її письмовим розпорядженням, – електротехнічний працівник з групою III. Мінімальний стаж роботи в електроустановках і видання посвідчень працівникам з групою I не вимагаються;

2) особам молодше 18 років не дозволяється присвоювати групу вище II;

3) для присвоєння чергової групи з електробезпеки необхідно мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою, зазначеній у додатку 1 ПБЕЕС;

4) для одержання груп з електробезпеки 2-3 працівники повинні:

 • а) чітко усвідомлювати небезпеку, пов’язану з роботою в електроустановках;
 • б) знати і вміти застосовувати на практиці ці та інші правила безпеки в обсязі, необхідному для роботи, яка виконується;
 • в) знати будову і улаштування електроустановок;
 • г) вміти практично надавати першу допомогу потерпілим при нещасних випадках, в тому числі застосовувати способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця;

5) для одержання груп з електробезпеки 4-5 необхідно знати компонування електроустановок і уміти організувати безпечне проведення робіт, уміти навчити працівників інших груп Правилам та надання першої допомоги потерпілим від електричного струму;

6) для отримання групи з електробезпеки 5 необхідно також розуміти, чим викликані вимоги пунктів Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

ЯКІ ФОРМИ НАВЧАННЯ?

Очне навчання проходить на базі НКЦ «Профітех» або ж на Вашому підприємстві, куди виїжджає наш викладач. Слухачам надаються навчально-методичні матеріали, курси грунтуються виключно на актуальних знаннях.

На інтернет-порталі УКЦ «Профітех» проводиться дистанційне навчання, яке може бути зручною формою для багатьох слухачів, оскільки дозволяє навчатися без відриву від виробництва. Для дистанційного проходження курсів потрібен лише доступ в мережу інтернет і комп’ютер / планшет / смартфон, після реєстрації слухачеві надаються всі навчальні матеріали, тести і актуальна нормативна база.

СКІЛЬКИ ТРИВАЄ НАВЧАННЯ?

Очне навчання триває зазвичай 2-4 дні.

Дистанційне навчання триває виходячи з потреб слухача. Для завершення дистанційного курсу необхідно успішно пройти підсумковий тест. Успішним проходженням є не менше 80% правильних відповідей на питання тесту.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ВИДАЮТЬСЯ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАННЯ?

Після закінчення курсу видаються Протокол перевірки знань і відповідне Посвідчення з електробезпеки – документи встановленого державного зразка.

ПЕРІОДИЧНІСТЬ НАВЧАННЯ І ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ

Навчання і перевірка знань з питань електробезпеки осіб з-поміж електротехнічного та адміністративно-технічного персоналу, що мають відношення до експлуатації робочих електроустановок, а також осіб з числа електротехнологічного персоналу, що використовують електроенергію для технологічних цілей, проводиться щорічно.

Всі інші працівники повинні проходити навчання і перевірку знань з питань електробезпеки раз в три роки.

ТЕМАТИКА НАВЧАННЯ

охорона праці

Тематика і обсяг навчання буде залежати від категорії персоналу, а вимоги до рівня знань – від групи з електробезпеки. Але в будь-якому випадку будуть розібрані і розкриті наступні теми:

 1. Основні поняття, положення і вимоги з електробезпеки.

 2. Заходи попереджувального характеру (загальні, організаційні та технічні).

 3. Основні правила при експлуатації електроустановок та виконання робіт в них.

 4. Засоби електрозахисту і правила їх експлуатації.

 5. Правила надання долікарської допомоги потерпілим в результаті ураження електричним струмом.

ЗА ПІДСУМКАМИ НАВЧАННЯ ВИДАЄТЬСЯ ПОСВІДЧЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКА

посвідчення
посвідчення з електробезпеки

Наступна програма –  Навчання працівників за програмою пожежно-технічного мінімуму

Більше програм в розділі: –  Навчання з охорони праці