Сучасний підхід до навчання та безпеки праці

Безумовно, безпека праці – це один з найважливіших аспектів існування будь якого виробництва. Цілий комплекс дій та заходів спрямований на те, щоби зберегти, убезпечити людське життя або зробити все можливе, щоб мінімізувати наслідки негативного впливу на людину.

На сьогодні ми маємо достатньо технічних та практичних рішень, що дають нам змогу безпечно та якісно виконувати свою роботу. Але, якими би не були рішення та можливості, всі їх корисні якості зводяться до нуля, якщо у людини, яка користується ними, немає розуміння, як це правильно робити. Ось чому навчання з питань охорони праці є одним з найважливіших питань на будь якому підприємстві, саме воно дає відповідь на питання, що треба робити, або як треба діяти в тій чи іншій ситуації, щоб уникнути негативного впливу або наслідків.

Саме тому наш Навчально-консультаційний центр «ПРОФІТЕХ», поставив собі за мету зробити все можливе, аби знання, які можуть врятувати життя, стали більш якісними та доступними нашим слухачам.

З довгих дискусій з нашими партнерами щодо процесу та якості навчання, ми зробили важливий висновок: основною причиною відсутності достатніх знань є відсутність часу у робітника або відсутність можливості відірвати його від виробництва за для повноцінного навчання, а також відсутність доступного та цікаво викладеного матеріалу.

Впродовж 2016 року багато зусиль в нашому колективі було спрямовані на вирішення цих питань. Ми провели опитування серед наших студентів в який спосіб або в який час їм було би зручно проходити навчання. Яке ж було наше здивування, коли ми почули свідому відповідь та побачили розуміння того, що їм дійсно потрібні ці знання і вони готові займатися у вільний час аби здобути необхідні навички. Саме з таких діалогів і виплило рішення щодо створення навчально-практичної системи дистанційного навчання, яка б забезпечувала необхідним знанням, формувала необхідні навички і в той же час давала змогу інженеру з охорони праці або керівництву бачити рівень підготовки та контролювати хід навчання своїх співробітників.

Одним з основних пріоритетів при розробці такої системи стало: простота користування, повнота та доступність навчального матеріалу. На фото нижче наведено макет сторінки, яку бачить користувач, що вперше опинився на сайті дистанційного навчання НКЦ «Профітех»education.profiteh.kiev.ua/

 

Кожному користувачеві доступні два перших розділи – «Електронний каталог документів» та курс «Охорона праці офісних працівників».

Розділ нормативних документів включає в себе всю необхідну нормативну базу з питань Охорони праці в вигляді активних посилань (де це можливо) на першоджерело таких документів, що дає змогу відстежувати виключно актуальні данні та історію змін документу. Також в рамках партнерської програми між НКЦ «ПРОФІТЕХ» та «Будстандарт-онлайн», що є найбільшою в Україні електронною базою нормативно-правової документації, кожен слухач отримує повний доступ до користування цією базою.

На сьогодні на сайті розроблено та впроваджено 24 дистанційні курси з питань охорони праці, а також професія оператор заправних станцій.

Кожному слухачеві, що проходить навчання в НКЦ «ПРОФІТЕХ», після реєстрації на сайті та надання доступу, доступний повний курс, який включає в себе:

  • Презентацію теми – це основні, найголовніші витяги з конспекту лекцій, мета яких – сформувати уявлення про тему курсу, а також нагадати основні моменти
  • Детальне розкриття теми – це розширений курс, де детально, з поясненнями та активними посиланнями викладено весь матеріал
  • Тести

Окрім знань та навичок, які допомагає сформувати система дистанційного навчання, вона дозволяє інженеру з охорони праці або відповідальній особі контролювати хід проходження навчання кожного слухача. Завдяки можливостям системи можна побачити наступні параметри:

  • Коли і як часто слухач заходив на курс
  • Скільки часу і що важливо на якому розділі він проводив
  • Кількість спроб у складанні іспитів та результати

Таке визнання якості навчального процесу та повноти отриманих знань в НКЦ «ПРОФІТЕХ» є логічним продовженням політики учбового центру, що направлена на впровадження високих стандартів навчання та надання послуг своїм клієнтам.

 

Текст: Олексій Кудрявцев, директор навчально-консультаційного центру “Профітех”