З днем будівельника

Шановні робітники будівельної галузі! З професійним святом!

У будівництві та навколо нього задіяні немало фахівців різного профілю. Зрештою, майже кожний, якщо не тримав у руках молоток або кельму, то користувався результатами праці будівельників, нерідко поминаючи їх «незлим тихим словом». Тому День будівельника свято майже народне.

Але все ж справжня магія будівництва відбувається на будівельному майданчику. Тим, насамперед, хто частину свого трудового життя провів на будівельному майданчику, ця лірична замальовка:

«Дивно було б, якби це професійне свято відзначалося, скажімо, взимку. Бо якщо подивитися календар професійних свят – то є і такі. Та при всій величезній повазі до праці стоматолога, комп’ютерника, нарешті, бармена, які святкують день своєї професії на фоні засніженого пейзажу, уявити у цю пору року вшанування будівничого важкувато. Навіть, попри те, що зараз практично всі будівельні роботи виконуються круглий рік.
Адже будівництво – це, насамперед будівельний майданчик, це перші поверхи нової будівлі, над якими панує запах цементу, свіжої деревини. Які наскрізь продуваються приємним літнім вітерцем, або промиваються теплим дощем. Це засмаглі до непристойності муляри, монтажники, зварювальники – всіх не перелічити. Це затуркані, у постійних проблемах виконроби та майстри. А поруч з ними такі, що знають собі ціну, величаві бригадири – справжні господарі і управителі будови.
І все це невпинно рухається, вимагає подачі розчину, цегли, перестановки риштувань, при цьому дуже популярно, виключно колоритною професійною мовою, пояснюючи неможливість будь-якої затримки.
Хіба можна це забути? Хто побував там, відчув ту атмосферу, вдихнув те повітря – за словами однієї відомої пісні «там і залишився».
До речі, ніхто не звернув увагу, що найуспішнішими мерами, як правило, стають будівельники. Це не дивно. Бо будівельний майданчик – це прообраз маленького міста. Тут локально мають бути вирішені практично всі питання міського господарства.
Але наступає серпень, вирішальний місяць для завершення відкритих робіт. Напруга неймовірна, потрібно до перших осінніх дощів закритися. Робота кипить у дві, а то й три зміни.
Та в другу п’ятницю серпня всі будівельні майданчики з другої половини дня одночасно завмирають – День будівельника. Чому п’ятниця, адже офіційно свято у другу неділю серпня? Саме п’ятниця – тому що професійне свято має сенс лише у колі колег, навіть якщо вся сім’я – будівельники.
З виробничої точки зору може доцільніше було б дійсно святкувати взимку. Ні, ні і ні. І справа не лише у традиції, якій уже більше 60 років.
(Уперше День будівельника відзначався 12 серпня 1956 року. В Україні свято встановлено згідно з Указом Президента України «Про День будівельника» від 22 липня 1993 р. № 273/93).
Свято – воно ж не лише дружнє застілля, урочисте зібрання. Насамперед це привід перевести дух, об’єктивно оцінити ситуацію, перегрупуватися на марші. І вибраний час підходить для цього як ніяк краще.»

З професійним святом, шановні будівельники!

 

З повагою,

компанія Профітех