Аутсорсинг охорони праці: послуги та організація

Що таке аутсорсинг охорони праці

На початку визначимося з термінологією.

Аутсорсинг (дослівно: використання зовнішнього джерела) — передача підприємством окремих видів діяльності іншій компанії, що спеціалізується в необхідній області.

Зазвичай, передаються специфічні функції, які або потребує само підприємство, або є обов’язковими на законодавчому рівні. Ці функції повинні виконуватися постійно і забезпечувати безперебійну роботу окремих структур організації. Тому така співпраця, як правило, є довготривалою.

Надання послуг з охорони праці — складний комплекс специфічних дій, від яких, у кінцевому підсумку, залежить життя і здоров’я людей. Для їх якісного виконання потрібна глибока професійна підготовка, знання вимог законодавства і нормативів.

Оскільки  на багатьох підприємствах немає можливості власними силами забезпечити безпеку персоналу при виконанні виробничих завдань, то аутсорсинг охорони праці є достатньо поширеним явищем.

Невеликі підприємства, на яких працює менш як 20 осіб, не зобов’язані, відповідно до законодавства, створювати власний підрозділ охорони праці. Однак роботодавець при цьому повинен забезпечувати безпеку праці персоналу незалежно від кількості службовців. Тому, в такій ситуації, аутсорсинг в області охорони праці є найкращим варіантом. Рішення про його використанні приймають відповідальні й досвідчені керівники.

Розглянемо переваги такого рішення:

  1. Вузька спеціалізація і високий професіоналізм персоналу залученої компанії. Загальний рівень фахівця на аутсорсинг, як правило, вище рівня штатного співробітника.
  2. Використання колективного досвіду профільної компанії замість індивідуального досвіду власного працівника.
  3. Орієнтація на результат без прив’язки до режиму роботи Замовника і тривалості робочого часу.
  4. Економічна вигода: витрати на зовнішнього фахівця менші, ніж на штатного працівника. Не має потреби оплачувати лікарняні листи і відпустки, зменшується податкове навантаження.
  5. Гарантії виконання послуг за договором. Відповідно, ризик порушення законодавства зводиться до мінімуму.
  6. Відповідальність за взаємовідносини з органами контролю бере на себе компанія, що надає аутсорсинг охорони праці

Абонентське обслуговування

Підприємства з кількістю працівників понад 20 осіб можуть скористатися іншим видом співпраці: абонентським обслуговуванням.

Враховуючи, що такі організації за законодавством зобов’язані мати свою службу ОП або фахівця, в рамках абонентського обслуговування можлива передача лише деяких функцій. Перелік їх визначається з урахуванням конкретної потреби Замовника. Профільна організація допомагає як у розв’язання окремих питань, так і в створенні системи управління охороною праці на підприємстві.

Бажано, щоб перед укладенням договору був проведений аудит умов праці в організації, а в ідеалі — перевірка системи управління охороною праці. В такому випадку буде точно визначений перелік і обсяг потрібних послуг, враховуючи, що цей список достатньо широкий.

Що робимо?

Звертаємося до фахівців. Компанія “ПРОФІТЕХ” надає послуги з охорони праці як аутсорсингу, так і аудиту різних видів, а також здійснює абонентське обслуговування великих компаній за всіма типами послуг в галузі охорони праці.

Аутсорсинг з охорони праці є зручним і вигідним інструментом для вирішення специфічних завдань. Його використання дозволить досягти мети найкращим чином. Охорона праці буде відповідати всім вимогам законодавства, а система управління ОП дозволить попередити будь-якого роду порушення безпеки персоналу. А грамотний документообіг позбавить проблем у взаєминах з контролювальними органами й при цьому буде фінансово вигідним підприємству.

autsorsing