Як отримати посвідчення з охорони праці в Україні?

Сфера безпеки умов роботи в Україні строго регламентована і підпорядковується нормам цілого зводу законів і положень, починаючи від Закону “Про охорону праці”, КЗпП, КоАП, КК і закінчуючи спеціальними методичними рекомендаціями та інструкціями.

Необхідно організовувати безпечні умови на підприємстві, в організації і забезпечувати відповідне навчання співробітників.

Згідно з нормативними актами, кожна посадова особа, яка відповідає за організацію охорони праці та дотримання вимог безпеки, а також співробітники, які виконують потенційно небезпечні роботи, повинні пройти навчання, а також перевірку знань, за результатами якої отримати відповідні протокол і посвідчення з охорони праці в Україні.

Як отримати посвідчення з охорони праці в Україні

На жаль, не всі роботодавці пам’ятають, що в кінцевому підсумку саме на них лягає відповідальність за сумні, а часом трагічні, результати недостатньої роботи з організації та дотриманні охорони праці. І замість реальної роботи по забезпеченню безпеки на робочих місцях, навчання співробітників і керівників, створюють видимість таких заходів перед перевірчими організаціями й намагаються купити посвідчення з охорони праці.

Однак ж сама наявність так званої «корочки» не є панацеєю від нещасних випадків або інших позаштатних ситуацій на роботі, пов’язаних з порушеннями правил безпеки. Ці документи засвідчують знання того, хто ними володіє. Саме знання і практичні навички співробітників і керівників допомагають організувати і підтримувати безпечні умови роботи, уникати порушень, травматизму, смертей на виробництві, і, як наслідок, зупинки роботи підприємства і величезних фінансових втрат. З цієї точки зору витрати на навчання співробітників правил охорони праці є вигідною інвестицією, яка неодмінно приносить дивіденди.

Високий рівень знань забезпечує професійна підготовка – кваліфіковане навчання з видачею документів державного зразка.

Хто і як часто проходить навчання з охорони праці з видачею відповідних документів?

Згідно із законодавством України всі працівники повинні проходити за рахунок роботодавця навчання з охорони праці. Це стосується як керівників і посадових осіб, які проходять таке навчання один раз в три роки, так і інших працівників, які також проходять відповідне навчання – раз на рік, якщо вони зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, або раз на три роки в іншому випадку.

Як отримати посвідчення з охорони праці?

Найпростіший і надійний (а найголовніше – єдино правильний!) спосіб отримати протокол і посвідчення з охорони праці – пройти навчання. За результатами оцінювання знань і будуть видані документи, які підтверджують проходження зазначеного курсу та отримання знань на достатньому рівні.

А якщо купити посвідчення з охорони праці?

На превеликий жаль, до цих пір в Україні чимало тих, хто женеться за «корочкою», а не за знаннями і намагається купити посвідчення з охорони праці. Але всі уявні вигоди такого рішення на ділі більш ніж сумнівні:

  • це незаконно – вчинення таких дій підпадає під класифікацію ст.366 Кримінального кодексу України: підробка документів, внесення свідомо неправдивих відомостей в документи, видача таких «документів». За вчинення таких дій, в результаті яких настали тяжкі наслідки (наприклад, травма або смерть на виробництві), передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років;
  • це небезпечно – не пройшовши навчання з охорони праці, співробітники не зможуть належним чином організувати роботу на підприємстві, а значить, працівники будуть постійно перебувати в зоні ризику, що загрожує зривами виробничих процесів, нанесенням шкоди майну підприємства і стороннім особам, екології, а також травматизмом, смертями на виробництві;
  • це витрати, які можуть призвести до збитків – за «корочку» все одно доведеться заплатити «ділкам». Але ця «економія» на різниці в ціні підроблених документів і реальних курсів з видачею посвідчень державного зразка все одно зійде нанівець. Адже через неграмотну з точки зору охорони праці організацію робочий процес не буде безпечним, будуть постійно відбуватися збої, зупинки, буде наноситися шкоди співробітникам і підприємству. А можливі штрафні санкції – аж до зупинки виробництва  – при розслідуванні нещасних випадків і відповідальність роботодавця за недотримання вимог законів змушують серйозно задуматися, наскільки потрібна економія на навчанні охорони праці.

Краще рішення для роботодавця – це курси з охорони праці, які можливо організувати без відриву від виробництва.

Переваги навчання з охорони праці в «Профітех»

Правила охорони праці не є чиєюсь забаганкою, це ті нормативи, які забезпечують безпеку для здоров’я і життя співробітників. Ось чому впровадження знань з охорони праці необхідно на кожному підприємстві незалежно від сфери діяльності та форми власності. Пройти кваліфіковану підготовку за цим напрямком краще в перевіреної часом компанії з позитивними відгуками, яка гарантовано дасть потрібний рівень знань учням і підкріпить їх посвідченнями державного зразка.
Саме таким є НКЦ «ПРОФІТЕХ», який понад 40 років працює в цій сфері, акредитований відповідними документами та має державну ліцензію МОН України.

СТАЦІОНАРНІ КУРСИ

Це якісне традиційне навчання з охорони праці в комплексі «Профітех» за програмою, яка дозволяє отримати максимум знань при мінімальних витратах часу і коштів.

охорона праці

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА

Компанія розробила власний портал онлайн-навчання, в якому дистанційне навчання з охорони праці керівників та фахівців проводиться без відриву від виробництва у зручний час, і особливо вигідно для тих, хто проживає далеко від столиці.

Адже при такій формі навчання підприємство не несе витрат по оплаті проїзду, проживання та відрядних для співробітників.